05 cze
ekosport

5 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Siedlcach odbyły się Drużynowe Zawody Międzyszkolne Dzieci na Start.

W zawodach wzięli udział uczniowie z kilkunastu siedleckich szkół. Na pierwszy ogień poszli uczniowie klas drugich, a później z ciekawymi konkurencjami zmierzyli się trzecioklasiści.

Dzieci miały okazję sprawdzić się w takich konkurencjach jak: zakręcona formuła, sztafetowy bieg sprinterski, skoki dodawane, wahadłowa sztafeta sprintersko-płotkarska, rzut piłką lekarską oraz bieg wytrzymałościowy.

W kategorii klas drugich najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Siedlcach. Drugie miejsce zajęła SP nr 2, zaś najniższy stopień podium przypadł SP 11. Wśród trzecioklasistów równych nie miała sobie Szkoła Podstawowa nr 3 w Siedlcach. Druga była Dziewiątka, zaś trzecia Ósemka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i medale. Ponadto każda ze szkół otrzymała puchar. Nagrody wręczali prezes ARMS Dariusz Cegiełkowski, prezes LKS EkoSport Siedlce Marek Murmyło, wiceprezes Lidia Chojecka oraz kierowniczka Ośrodka Sportu ARMS Edyta Lewalska. Sprzętem sportowym wyróżnione zostały także szkoły, które przyniosły na zawody najwięcej elektrośmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *