03 cze
ekosport

Lekkoatleci LKS EkoSport Siedlce w dniach 1-2 czerwca rywalizowali w mityngu w Radomiu i mistrzostwach Warszawy U-16.

W stolicy odbyły się mistrzostwa Warszawy U-16. Julia Bąk w eliminacjach w biegu na 100 metrów czasem 12,76 s. W finale wygrała z wynikiem 12,82 s. W biegu na 1000 metrów Kacper Chromiński wygrał z wynikiem 2.47,39 (rekord życiowy). Na tym samym dystansie Jakub Nykiel również ustanowił życiówkę (3.08,74).

Jakub Zawadka w biegu na 2000 metrów zajął pierwsze miejsce z wynikiem 6.08,88 – rekord
życiowy. Hanna Noceń w biegu na 600 metrów ustanowiła rekord życiowy czasem 1.42,71. W jej ślady poszła Kinga Orzyłowska, która w biegu na 600 metrów ustanowiła rekord życiowy – 1.50,97. Kuba Borkowski w biegu na 600 metrów ustanowił rekord życiowy (1.40,67).

W Radomiu odbył się Ogólnopolski Mityng U-16 – Olimpijskie Nadzieje Mazowsza. Zofia Wasążnik zajęła pierwsze miejsce w biegu na 600 metrów z czasem 1.45,80. Dawid Namięta w biegu na 300 metrów zajął drugie miejsce z wynikiem 47,04 i ustanowił swój rekord życiowy.