W imieniu Zarządu, trenerów, a przede wszystkim zawodniczek i zawodników Ludowego Klubu Sportowego EkoSport Siedlce, chciałabym zaprosić Państwa do aktywnego udziału w działalności naszego Klubu poprzez wsparcie finansowe zawodników i bieżącej działalności związanej z utrzymaniem wynajmowanych obiektów sportowych na poziomie zapewniającym osiąganie wysokich wyników sportowych.

Jesteśmy młodym, nowym Klubem sportowym, który co prawda dopiero rozpoczyna pisać swoja sportową historię, ale już ma w swoich szeregach byłych jak i obecnych, młodych Mistrzów Sportu. Jesteśmy klubem dwusekcyjnym, w którym można uprawiać lekkoatletykę oraz podnoszenie ciężarów.

W Komitecie Założycielskim klubu znaleźli się m.in.:

 1. Pani Lidia Chojecka-Leandro – trzykrotna Olimpijka, Medalistka Mistrzostw Świata i Europy, multimedalistka Mistrzostw Polski, zwyciężczyni Diamentowej Ligii oraz wielkokrotna rekordzistka Polski na średnich dystansach, której niektóre rekordy do dzisiaj czekają na pobicie. Pani Lidia jest Wiceprezesem Klubu i Trenerem Wiodącym naszej Sekcji Lekkoatletycznej. Jest też najbardziej rozpoznawalną w świecie siedlecką sportsmenką.
 2. Pan Marcin Dołęga – medalista Olimpijski, trzykrotny Mistrz świata, rekordzista świata, multimedalista Mistrzostw Polski. Pan Marcin jest Członkiem Zarządu Klubu oraz trenerem Sekcji Podnoszenia Ciężarów. Pełni również z sukcesami obowiązki trenera Kadry Narodowej juniorów.
 3. Pan Dawid Fertykowski – znany i ceniony trener podnoszenia ciężarów. W swoim dorobku trenerskim ma wielu medalistów imprez sportowych, krajowych i zagranicznych. Jest również trenerem Kadry województwa mazowieckiego oraz trenerem Kadry Narodowej. Pan Dawid jest Członkiem Komisji Rewizyjnej Klubu.
 4. Pan Mariusz Saraczewski – właściciel Agencji Reklamowej MAXIM oraz Portalu Internetowego SportSiedlce.pl. Propagator sportu siedleckiego, aktywny działacz sportowy wspierający na co dzień siedleckich sportowców. Pan Mariusz jest Członkiem Zarządu naszego Klubu
 5. Pan Jacek Kolanko – Prezes Zarządu firmy Eco Harpoon Recycling. Znany w Polsce sponsor wielu wydarzeń sportowych oraz fundator wielu stypendiów sportowych.
 6. Adam Próchnicki – Prezes Ośrodka szkolenia Kierowców JACEK w Siedlcach. Wielki miłośnik sportu, który od lat aktywnie wspiera klubu sportowe. Pan Adam jest Członkiem Zarządu naszego Klubu.

Skład Komitetu Założycielskiego gwarantuje szybki rozwój klubu, a przede wszystkim gwarantuje profesjonalne funkcjonowanie klubu, zgodnie ze standardami obowiązującymi w XXI wieku. Wybitni sportowcy, a dzisiaj trenerzy w LKS EkoSport Siedlce są częścią historii polskiego sportu. Swoimi występami z Orłem na piersi zapisali niejedną jej kartę. Dzisiaj jako trenerzy przygotowują swoich obecnych podopiecznych do kontynuacji ich jakże chlubnej tradycji, a przede wszystkim do zapisywania pierwszych kart historii naszego nowego klubu. Są wśród nich:

 1. Martyna Dołęga, młoda i bardzo zdolna sztangistka, brązowa medalistka Mistrzostw Świata, Mistrzyni Europy z 2022 r. oraz Mistrzyni Europy i Polski seniorów z 2023 r.
 2. Klaudia Celińska-Mysław – tegoroczna Mistrzyni Polski do lat 23 oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek
 3. Weronika Nowak – tegoroczna Wicemistrzyni Polski do lat 23 oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek
 4. Oliwia Dang – tegoroczna Wicemistrzyni Polski do lat 23
 5. Karolina Hyla – tegoroczna Wicemistrzyni Polski do lat 23
 6. Karol Doleszczak – Wicemistrz Polski do lat 23
 7. Katarzyna Borkowska – brązowa medalistka Mistrzostw Polski do lat 23
 8. Konrad Romańczuk – brązowy medalista Mistrzostw Polski do lat 23
 9. Wiktoria Wróbel, młoda, bardzo zdolna lekkoatletka, uprawia biegi średniodystansowe, Mistrzyni Polski w hali, medalistka Mistrzostw Polski na stadionie. Obecna Wicemistrzyni Polski do lat 20 na dystansie 1500 m.

Dotychczas kluby sportowe wyszkoliły i wychowały wielu sportowców, którzy po osiągnięciu pełnoletności, po maturze odchodzili z klubu. Zawsze mieli wybór, albo studia i praca poza sportem, albo praca lub studia i dalsze uprawianie sportu. Oczywiście to drugie wiązało się z pozyskaniem środków nie tylko do uprawiania sportu, ale przede wszystkim do życia. Kluby mają ograniczone możliwości, aby zaoferować tym zawodnikom zarazem godne warunki do uprawiania sportu jak i do życia. Chcemy to zmienić. Chcemy aby wartościowi zawodnicy nie odchodzili ani z klubu ani ze sportu.

Szanowni Państwo, biorąc powyższe pod uwagę zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe naszego klubu co wiąże się bezpośrednio ze wsparciem trenujących w nim zawodników. To Państwo będziecie decydować na co mają być przeznaczone, przekazane przez Was środki finansowe. W zamian oferujemy reklamę podczas zawodów sportowych w formie banneru, roll-upu, reklamę video podczas zawodów, umieszczenie logo firmy na wszystkich dokumentach związanych z zawodami jak również umieszczenie loga lub nazwy firmy na strojach sportowych.

Gwarantujemy, że Państwa logo będzie podróżować z zawodnikiem i jego trenerem. Wszędzie tam gdzie będą trenować i startować, będą również reklamować Państwa firmę. A przede wszystkim gwarantujemy, że nasi sportowcy za okazane wsparcie odwdzięczą się osiągniętymi wynikami sportowymi zarówno na krajowych jak i na międzynarodowych zawodach sportowych.

Proponujemy następujące formy sponsoringu:

 1. Comiesięczne stypendium dla wskazanych przez nas lub wybranych przez Państwa zawodników.
 2. Wsparcie finansowe, jednorazowe przeznaczone na działalność klubu (można wskazać również konkretną sekcję).
 3. Comiesięczne wsparcie finansowe klubu.
 4. Sfinansowanie zakupu sprzętu sportowego.
 5. Inne formy sponsoringu zaproponowane przez Sponsora

Obecnie jesteśmy na początku naszej drogi. Wszystkie koszty ponoszą członkowie komitetu organizacyjnego. To z ich prywatnych środków, opłaciliśmy remont wynajętej hali do ćwiczeń wraz z częścią socjalną oraz biurową, a także zakup wyposażenia. Szacujemy, że miesięczny koszt funkcjonowania klubu zamknie się kwotą ok. 35 tys. zł (koszt wynajmu pomieszczeń, opłaty eksploatacyjne, wynagrodzenie 2 pracowników biurowych, wynagrodzenia trenerów, stypendia klubowe dla zawodników, koszty przejazdów na zawody, koszty odżywek i wizyt w gabinetach odnowy biologicznej, koszt zakupu strojów treningowych i startowych itp.).

Szanowni Państwo, wierzę że znajdziemy zrozumienie i wsparcie w Państwa firmie. Sport to nie tylko medale i rekordy, ale również wychowanie młodych ludzi poprzez wyrobienie w nich samodzielności, samodyscypliny, obowiązkowości i sumienności. Są to cechy, którymi powinni charakteryzować się wszyscy ludzie, bo są to cechy Dobrego Człowieka. Wierzę, że jest to możliwe, dlatego proszę o życzliwe rozpatrzenie naszej oferty.

Z wyrazami szacunku

     Lidia CHOJECKA-LEANDRO, Wiceprezes Zarządu