16 grudnia przejdzie do historii LKS EkoSport Siedlce. To tego dnia odbyło się wielkie otwarcie najnowszego klubu na mapie siedleckiego sportu.

Rola mistrza ceremonii przypadła Pawłowi Narojkowi, który już tradycyjnie spisał się bez zarzutu. Ważną rolę w wielkim otwarciu odegrali też prezes Marek Murmyło oraz wiceprezes Lidia Chojecka. To oni przedstawili trenerów pracujących w klubie, zawodników trenujących w dwóch sekcjach (lekkoatletycznej i podnoszenia ciężarów) oraz członków zarządu.

– Chcieliśmy przedstawić Siedlcom i zaproszonym gościom nasz nowy projekt – Ludowy Klub Sportowy EkoSport Siedlce. Zaprezentowaliśmy nasz klub, naszych zawodników, naszych trenerów i naszych działaczy. Przedstawiliśmy cele, które chcemy osiągnąć i po prostu pokazaliśmy się – powiedział Murmyło.

Zwieńczeniem ceremonii zapoznawczej z klubem było przekazanie prezentów dla Martyny Dołęgi. Sztangistka, która niedawno przełamała kilkunastoletnią polską niemoc w mistrzostwach świata juniorów odebrała czek na 5000 złotych.

Przybyli goście z radością przywitali nowy klub na mapie polskiego sportu. Prezes Mazovii Ciechanów Mirosław Choroś przekazał pamiątkową tabliczkę z okazji powstania nowego klubu. Podobny prezent przekazał prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, Waldemar Gospodarek.

– Jeżeli ktoś myślał, że historia klubów w Siedlcach jest zamknięta to się pomylił. Jest miejsce, powstał nowy klub, dziękuję za inicjatywę. W LKS EkoSport połączyło się doświadczenie sportowe z doświadczeniem biznesowym, a taka mieszanka musi dać dobre rezultaty – powiedział Jacek Kolanko, prezes zarządu Eco Harpoon Recycling.

Głos zabrali również inni sponsorzy, przyjaciele klubu, a także przedstawiciele miasta Siedlce, gminy Siedlce oraz gminy Zbuczyn. Wójt Hubert Pasiak przekazał bony podarunkowe na zakup sprzętu sportowego.

Ważnym punktem oficjalnego otwarcia klubu było podpisanie umów ze sponsorami klubu. Ponadto każda z osób zaangażowanych w rozwój klubu została nagrodzona pamiątkową koszulką z własnym nazwiskiem oraz autografami gwiazd klubu. O warstwę artystyczną otwarcia zadbały utalentowany duet z Białej Podlaskiej – Fletnie Panie.

Codzienne życie klubu będzie łatwiejsze dzięki wsparciu licznych sponsorów. Jednym z nich jest firma Honda Wyszomirski, która przekazała na użytek klubu nowy samochód.

Na zakończenie doszło do tradycyjnego podzielenia się opłatkiem. A już jutro pierwsze zawody zorganizowane przez LKS EkoSport Siedlce. Na hali sportowej klubu przy ulicy 10 Lutego odbędą się Otwarte Mistrzostwa Siedlec o Puchar Redaktora Redakcji SportSiedlce.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *