07 gru
ekosport

6 grudnia hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Zbuczynie tętniła życiem dzięki imprezie Mikołajkowy Turniej Dzieci na Start.

Jako pierwsi do zmagań przystąpili drugoklasiści. Musieli oni zmierzyć się z ciekawymi, różnorodnymi konkurencjami, które zrodziły się na granicy rekreacji i sportu. Najlepsi okazali się gospodarze z SP w Zbuczynie. Na drugim miejscu uplasowała się SP Krzesk-Królowa Niwa, która była o włos lepsza od SP Izdebki-Kosny.

Później do głosu doszli trzecioklasiści. Do szkół z gminy Zbuczyn dołączyła gościnnie Szkoła Podstawowa nr 3 w Siedlcach. I to przyjezdni najlepiej poradzili sobie z przygotowanymi konkurencjami. Drugie miejsce zajęli gospodarze, zaś trzecie SP Krzesk-Królowa Niwa.

– Mikołajki na sportowo to świetny pomysł redakcji SportSiedlce.pl wsparty przez nasz samorząd, władze Mazowsza i kilka innych podmiotów. Dzieci bardzo przeżywały rywalizację sportową, a możliwość oglądania ich emocji było prezentem dla wszystkich zaangażowanych w organizację wydarzenia. Jako samorząd gminy Zbuczyn przekazaliśmy każdej szkole bony pieniężne i to sama szkoła zdecyduje o tym, jaki sprzęt sportowy z tych pieniędzy zakupi. Dodatkowym prezentem mikołajkowym dla szkół będzie zakup przez gminę profesjonalnego narzędzia pomiaru czasu, który będzie służył przy organizacji zawodów – mówił wójt gminy Zbuczyn Hubert Pasiak.

Każdy z uczestników Mikołajkowych Zawodów Dzieci na Start otrzymał pamiątkowy medal i bidon. Wszystkie drużyny odebrały puchary za swoje wysiłki, a zespoły z trzech pierwszych miejsc skrzynię słodkości.

Impreza została dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *