28 maj
ekosport

Drużynowe zawody lekkoatletyczne z cyklu „Dzieci na Start” odbyły się na boisku przy Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach.

Do rywalizacji w niecodziennych lekkoatletycznych konkurencjach, takich jak skoki dodawane, rzut piłką lekarską czy bieg wytrzymałościowy, stanęły dzieci z terenu gminy Siedlce.

W rywalizacji drugoklasistów najlepsi okazali się gospodarze – uczniowie ZO w Nowych Iganiach. Drugie miejsce przypadło reprezentacji Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale. Na trzeciej lokacie uplasował się ZO-W w Białkach. W zmaganiach trzecioklasistów rywalizacja była niezwykle zacięta. Wygrali uczniowie ZO w Golicach, przed rówieśnikami z Nowych Igań i Białek.

Organizatorem zawodów był LKS EkoSport Siedlce przy wsparciu Gminy Siedlce. W imieniu gminy nagrody zawodnikom wręczył wójt Henryk Brodowski.